Współpraca z  Uniwersytetem III  Wieku

Współpraca z  Uniwersytetem III  Wieku z Lublina

 

                                         ĆMIELÓW – ŚMIŁÓW DWÓR – SANDOMIERZ  

Zaintrygowana Żywym Muzeum Porcelany grupa udała się do ĆMIELOWA,  gdzie studenci Uniwersytetu III Wieku z Lublina zapoznali się  z procesem produkcji porcelany oraz z  historią różowej porcelany. Niesamowite wrażenie zrobiła na uczestnikach wycieczki współczesna kolekcja ćmielowskiej porcelany figuralnej (zakaz fotografowania). W ŚMIŁOWIE w Muzeum Wnętrz – w cudowny miejscu – uczestnicy wysłuchali historii dworu i zapoznali się z pięknymi wnętrzami. Historia barwnie opowiedziana przez obecną właścicielkę tego magicznego miejsca (zakaz fotografowania).              

    Z głowami pełnymi wrażeń uczestnicy udali się do Sandomierza na spacer po królewskim mieście oraz na kawę. Była to już kolejna wizyta studentów w Sandomierzu.

Nawiązując do początków Sandomierza, a zarazem do tragicznej historii tego pięknego miasta, przez Wąwóz Jadwigi, podziwiając kościół św. Jakuba – podwójne sanktuarium – Matki Bożej Różańcowej oraz bł. Sadoka i 48 Sandomierskich Męczenników Dominikańskich, grupa udała się do Katedry i do Zbrojowni. Po czym przyszedł czas na relaks i smaczna kawę.

 

 

 

 

0 comments on “Współpraca z  Uniwersytetem III  WiekuAdd yours →

Dodaj komentarz