Wizyta w Rudce, Bogdance i Ostrówku

RODZIME RASY ZWIERZĄT, LUBELSKI WĘGIEL…..
PALMY, PISANKI, STROIKI WIELKANOCNE
FUSIA I KARTOFLANKA ZE SZTACHETAMI

Zawitaliśmy do Rutki bo … gospodarze są przemili, witają gości ze staropolską gościnnością, bo Majątek Rutka w Puchaczowie to wyjątkowe gospodarstwo agroturystyczne specjalizujące się w hodowli ras zachowawczych, objętych programem ochrony zasobów genetycznych. Konik polski, bydło białogrzbiete, owce wrzosówki, owce uhruskie , owce świniarki, gęsi biłgorajskie i kozy sandomierskie. Zwierzęta są atrakcją agroturystyczną Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Pięknie o swojej pasji opowiada właściciel Zbyszek Kołodziej.W torbach wywieźliśmy pyszne smakołyki : sery zagrodowe i smalec z gęsi.

Kolejnym naszym punktem była Kopalnia Węgla w Bogdance. Naszym przewodnikiem był P. Jarosław Wojewoda, Kierownik Działu Komunikacji, Promocji i Marketingu. Jakim był przewodnikiem ? !!! zaplanowany czas pobytu w Bogdance 45- 50 min ,realny czas spotkania 1,5 godz. Zaangażowanie, wiedza ,pasja, komunikatywność !!

Żal było wyjeżdżać…ale gorący regionalny obiad w Domu Kultury w Ostrówku czekał, a także …palmy, pisanki, stroiki. Po pysznym obiedzie i deserze uczestnicy wędrówek ochoczo przystąpili do robienia palm, stroików i pisanek, radości było co niemiara !!!!! Rezultatem było pełne przygotowanie do Palmowej Niedzieli i Świat Wielkiej Nocy.
Dziękujemy członkom KGW Ostrówek, KGW Ciechanki i Grupy Inicjatywnej za tak serdeczne przyjęcie, możliwość degustacji dań Ziemi Puchaczowskiej. Z żalem żegnaliśmy gościnny Ostrówek Dziękujemy za wizyty wszystkim Gospodarzom.

0 comments on “Wizyta w Rudce, Bogdance i OstrówkuAdd yours →

Dodaj komentarz