Kryształy, szkło ozdobne… palmy i pisanki

Kryształy, szkoło ozdobne… palmy i pisanki.

Tym razem powędrowaliśmy na Polesie, ponieważ przyroda spłatała figla, ścieżka Czachary mogła być problematyczna, nasza uwaga skupiła się na Dubecznie – na Hucie Szkła i na Pracowni Artystycznej Zdobienia Szkła JADWIGA p. Andrzeja Garbaciaka. Naszym przewodnikiem i zarazem organizatorem spotkania był kolega Jarek Respond – jeden z najlepszych przewodników terenowych na Polesiu- Poleszuk, jak mówi o sobie. Jarek to nie tylko przewodnik, ale także regionalista, zafascynowany terenem, na którym mieszka.

Pierwszym punktem programu była Huta Szkła Gospodarczego w Dubecznie. Największa huta szkła ręcznie formowanego w Polsce, zatrudniająca około 400 osób, której 99 % produkcji trafia na eksport.

Po zwiedzeniu Huty z przewodnikiem, którym był główny technolog produkcji szkła, uzyskaliśmy mnóstwo ciekawych informacji o Hucie, ale i o produkcji samego szkła. Dziękujemy bardzo !

Miłym akcentem była możliwość zrobienia zakupów ,szkło o ciekawej stylistyce, fakturze jest dostępne w sklepie firmowym w dostępnych cenach, z okazji z przyjemnością skorzystaliśmy.

0 comments on “Kryształy, szkło ozdobne… palmy i pisankiAdd yours →

Dodaj komentarz