Kiermasze produktów regionalnych

Kiermasze produktów regionalnych

Nasza Fundacja zorganizowała 10 kiermaszy produktów regionalnych i lokalnych, w tym również kiermasze świąteczne

W 2017 r. kiermasze świąteczne ,,WIELKANOCNY KIERMASZ U SANGUSZKÓW’’ i ,,BOŻONARODZENIOWY KIERMASZU U SANGUSZKÓW‘’ były organizowane w ramach zadania publicznego.

Uzupełnieniem kiermaszu ,, BOŻONARODZENIOWEGO ‘’ była realizacja projektu ,,WIGILIA U SANGUSZKÓW NA RYNKU W LUBARTOWIE ’’.

Celem organizacji kiermaszy była promocja produktów: lokalnych, tradycyjnych, ekologicznych, promocja naszych twórców regionalnych, umożliwianie kontaktu z potencjalnymi klientami, umożliwienie zakupu mieszkańcom miasta produktów w sprzedaży bezpośredniej, produktów wytwarzanych w sposób tradycyjny – bez dodatków chemicznych i konserwantów.

Kiermaszom kolorytu dodawały występy zespołów, warsztaty rękodzieła.

Celem realizacji projektu ,,WIGILIA U SANGUSZKÓW NA RYNKU W LUBARTOWIE’’ było spotkanie mieszkańców Lubartowa z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wysłuchanie kolęd, złożenie sobie życzeń, jak również przyjęcie życzeń, które złożył mieszkańcom Burmistrz Lubartowa i Dyrektor Biura Lokalnej Grupy Rybackiej „W dolinie Tyśmienicy i Wieprza’’ z siedzibą w Lubartowie.

Rybacka Grupa Działania przekazała nieodpłatnie 25 kg karpia, jako prezent z Gospodarstwa Rybackiego w Jedlance. Zarząd Fundacji razem z wolontariuszami przygotował z karpia 550 pierogów na poczęstunek dla mieszkańców Lubartowa i wystawców biorących udział w Kiermaszu.

Oprócz pierogów z karpia były jeszcze inne wigilijne przysmaki, przygotowane przez firmę, nie mogło zabraknąć ciast świątecznych. Spotkanie wigilijne przy kolędach wprowadziło mieszkańców w atmosferę ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 2017.

Spotkanie opłatkowe, kiermasz były zorganizowane w partnerstwie z UM Lubartów

 

0 comments on “Kiermasze produktów regionalnychAdd yours →

Dodaj komentarz